مقالات سرسیلندر

میل لنگ

جهت سفارش انواع میل لنگ با شماره های زیر در ارتباط باشید:

مدیر فنی: 09229250052

خانه سرسیلندر ارائه دهنده انواع میل لنگ می باشد.
خانه سرسیلندر  بزرگترین فروشگاه سرسیلندر، بوش و پیستون درجنوب کشور با تجربه ۲۰ ساله سعی بر ارائه بهترین محصولات از برندهای معتبر در ایران دارد.
امید است تا با ارائه خدمات حرفه های این فروشگاه رضایت حداکثری مشتریان گرامی داشته باشد.

فروش انواع میل لنگ

میل لنگ 406

برای قیمت تماس بگیرید
میل لنگ XU7 تولید عظام، مناسب برای پژو 405 است. این قطعه از جمله لوازم یدکی مهم و ضروری در خودرو است. میل لنگ، نیروی تولید شده پیستون خودرو را که با انفجار در محفظه احتراق اتفاق می افتد، انتقال می دهد؛ بدین صورت که نیروی پیستون با داشتن حالتی خطی و رفت و برگشتی به میل لنگ می رسد و میل لنگ، این نیرو را برای به حرکت درآوردن خودرو به صورت چرخشی و دایره ای شکل در می آورد. در نهایت این نیروی تولید شده از سمت میل لنگ به چرخ ها می رسد. میل لنگ، شکلی تقریباً میله مانند دارد و از جنس فولادی تهیه می شود تا در مقابل فشار زیاد و تماس مداوم با گرما، مقاومت لازم را داشته باشد. می توان گفت که میل لنگ از اجزای اصلی و قلب موتور خودرو است و برای تنظیم عملکرد این قطعه، لنگ هایی مخصوص و وزنه مانند روی آن وجود دارد. میل لنگ به واسطه یاتاقان به پیستون متصل می شود و یاتاقان در عملکرد میل لنگ نقش مهمی دارد. نداشتن ترک و تاب در میل لنگ به خاطر مجاورت همیشگی با دمای بالای موتور خودرو، اهمیت زیادی در کارکرد قطعه دارد. برای جلوگیری از ساییدگی و خط برداشتن میل لنگ در اثر مرور زمان، توصیه می شود از روغن موتور مناسب استفاده کنید. لازم است هنگام تعویض میل لنگ، یاتاقان ها نیز تعویض شوند تا عمر و دوام قطعه بیشتر شود. درباره تولیدکننده گروه قطعات خودرو عظام در زمینه تولید و تأمین قطعات خودرو فعالیت دارد. این گروه تاکنون توانسته است 12 شرکت بزرگ در زمینه تولید قطعات و تجهیزات خودرویی تأسیس کند. شرکت عظام با مرکزیت تهران، شعبه های متعددی در سراسر ایران ایجاد کرده و به مدرن ترین تکنولوژی های قرن مجهز شده است. این شرکت بزرگ، 21 سال پیاپی است که فعالیت خود را ادامه می دهد و از زمان تأسیس خود تا به امروز، موفق به دریافت گواهی نامه های معتبر بین المللی زیادی شده است.

میل لنگ یکی از قطعات مهم در خودرو است که روی بلوک سیلندر سوار می‌شود و نقش مهمی در عملکرد خودرو دارد. برای اینکه بتوانید خودروی بدون نقصی داشته باشید مطمئنا قطعه میل لنگ به شما کمک می‌کند تا حرکت خطی پیستون‌ها به حرکت دورانی تبدیل شود. در خرید این محصول باید با دقت زیادی عمل کنید و به نکات بسیار زیادی توجه کنید که ما در این مقاله قصد داریم تا به تمامی این موارد بپردازیم و به این موضوع اشاره کنیم که اصلاً این محصول چیست و چه کاری انجام می‌دهد و چگونه می‌توانید آن را تهیه کنید. تا پایان این متن را به دقت مطالعه کنید و سپس تصمیم به خرید این قطعه بگیرید.

وظیفه

میل لنگ نیروی تولید شده توسط احتراق در موتور را به حرکت چرخشی تبدیل می‌کند. حرکت خطی به سمت بالا و پایین پیستون‌ها از طریق شاتون به گشتاور تبدیل شده و از طریق کلاچ به گیربکس منتقل می‌شود. این محصول سایر قسمت‌ها مانند ژنراتور پمپ روغن، خنک کننده موتور و در مورد موتورهای 4 زمانه، میل بادامک و کنترل سوپاپ را به حرکت در می‌آورد.

در چه صورت به میل لنگ آسیب می‌رسد؟

اساساً اتفاقات نادری برای این محصول می‌افتد و موجب آسیب رسیدن به آن می‌شود، اما دو عامل مانند کمبود روغن یا سرعت زیاد می‌تواند تاثیر زیادی روی عملکرد آن داشته باشد. البته باید به این نکته اشاره کنیم که سرعت زیاد به سختی ممکن است اتفاق بیفتد و هنگامی که پدال گاز در آستانه ناحیه قرمز که روی شمارنده دور موتور است، قرار می‌گیرد به صورت خودکار در بسیاری از خودروها سوخت قطع می‌شود و از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری می‌کند، اما در بسیاری از اوقات ممکن است که بارها و بارها چنین اتفاق بیفتد که شخص هنگام رانندگی سریع دنده دوم را به جای دنده چهارم در نظر بگیرد، در چنین صورتی شاتون پاره می‌شود.

در چنین شرایطی این مشکلات به وجود می‌آید، اما در سمت دیگر کمبود روغن علت شایع‌تری برای به وجود آمدن مشکل در این محصول است. در چنین موردی یاتاقان‌های شاتون ابتدا دچار مشکل می‌شود و پس از آن یاتاقان‌های اصلی بت مشکل مواجه می‌شوند و در نهایت مدت زیادی طول می‌کشد تا آسیب واقعی به میل لنگ وارد شود.

ساختار و عملکرد

در حالت کلی می‌توان این‌گونه گفت که تعداد بسیار کمی از رانندگان میل لنگ موتور خود را تاکنون دیده‌اند و حداقل می‌توان به این امیدوار بود که میل لنگ در طولانی مدت با مشکل مواجه شود. ولی در صورتی که با این مشکل مواجه شدید مطمئناً باید به دنبال رفع آن‌ها باشید و از میل لنگ با کیفیت بالا استفاده کنید تا برای مدت زمانی طولانی با این مشکل مواجه نشوید. ولی اگر می‌خواهید عملکرد آن را درک کنید بهترین کار این است که با یک مثال دوچرخه آن را به طور مفهومی درک کنید.

یعنی دو میل لنگ با پدال‌ها و براکت پایین در بین آن‌ها قرار دارد. این نیز نوعی میل لنگ است که پاهای کاربر مطابق با پیستون‌هایی است که به میله‌های اتصال متصل هستند. پدال‌ها را می‌توان چرخاند و میله‌های اتصال روی میل لنگ در موتور نیز روی نقطه یاتاقان خود، پین میل لنگ، در طول حرکت بالا و پایین می‌چرخند.

روش ساخت میل لنگ

برای تولید این محصول از فولاد یا آهن ندولار استفاده می‌شود. دلیل آن بارگذاری زیاد قطعه (گشتاور بالا) است. بنابراین این قطعه باید از استحکام بالایی برخوردار باشد. برای ساخت اصلاحات چدنی از چدن استفاده می‌شود. برای دادن شکل ایده آل به آن، از ماشین‌های تراش که توسط برنامه‌های الکترونیکی کنترل می‌شوند، استفاده می‌شود. پس از اینکه محصول به شکل دلخواه رسید، آسیاب می‌شود و برای استحکام بیشتر، در دمای بالا به عمل می‌آید.

طرز کار میل لنگ

میل لنگ برای چیست؟ بدون آن‌ها حرکت دستگاه امکان پذیر نیست. این قسمت بر اساس اصل پدال زدن دوچرخه کار می‌کند. موتورهای خودرو به تنهایی از شاتون‌های اتصال بیشتری استفاده می‌کنند. این محصولبه شرح زیر عمل می‌کند. مخلوط هوا و سوخت در سیلندر موتور مشتعل می‌شود. انرژی تولید شده پیستون را هل می‌دهد. در این حالت یک شاتون متصل به میل لنگ رانده می‌شود. این قسمت یک حرکت چرخشی ثابت حول محور میل لنگ را به وجود می‌آورد.

در همین حین، قسمت دیگری در طرف مقابل محور در جهت مخالف حرکت می‌کند و پیستون بعدی را به داخل سیلندر پایین می‌آورد. حرکت چرخه‌ای این عناصر منجر به چرخش صاف میل لنگ می‌شود.بنابراین حرکت رفت و برگشتی به چرخش تبدیل می‌شود. گشتاور به دیسک دندانه دار منتقل می‌شود. عملکرد تمام مکانیزم‌های موتور مثل پمپ آب، پمپ روغن، ژنراتور و سایر اتصالات به چرخش میل لنگ بستگی دارد.

میل لنگ خانه سرسیلندر

میل لنگ خانه سرسیلندر

نحوه خرید میل لنگ

احتمالاً برای خرید این محصول به فروشگاه‌های مختلفی سر زده باشید، شما به این نکته دقت داشته باشید که همیشه محصولاتی ضمانت دار و دارای کیفیت را خریداری کنید. ما در تیم خانه سرسیلندر به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می‌کنیم و می‌توانیم محصولاتی را در اختیار شما قرار دهیم که کیفیت لازم را دارند و به شما کمک می‌کنند تا برای مدت زمانی طولانی مشکل خودروی خود را بابت این قطعه برطرف کنید. کافی است تا با کارشناسان فروش ما ارتباط برقرار کنید تا تمامی اطلاعات در اختیارتان قرار گیرد. با توجه به نوسانات بازار قیمت به روز را نمی توان به صورت دوره‌ای در سایت قرار داد و نیاز است تا با کارشناسان فروش ما ارتباط بگیرید تا جدیدترین و به روز ترین قیمت در اختیارتان قرار گیرد.

خرید از خانه سرسیلندر مزایای بسیار زیادی دارد که برخی از این مزایا عبارتند از: پشتیبانی ۲۴ ساعته، که کارشناسان فروش ما به شما کمک می‌کنند تا بتوانید در صورت بروز هر گونه مشکل یا سوالی به سرعت آن را برطرف کنید. در کنار این‌ها کیفیت تمامی محصولات ما تضمین می‌شود و با خیالی آسوده می‌توانید هر کدام از این محصولات را خریداری کنید. یکی دیگر از مزیت‌های خرید از خانه سرسیلندر این است که ما تمامی محصولات را به صورت سریع برای شما ارسال می‌کنیم.

قیمت میل لنگ

برای اینکه از قیمت میل لنگ مطلع شوید همان‌گونه که در بالا گفتیم، شما نیاز به قیمت‌های به روز و جدید دارید. ما سعی می‌کنیم تا همواره قیمت‌های به روز را در سایت قرار دهیم اما مطمئنا باتوجه به نوساناتی که در این حوزه وجود دارد برای اینکه جدیدترین قیمت در دسترستان قرار گیرد، نیاز است تا با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید. برای این کار می‌توانید از راه‌های ارتباطی که در دسترستان قرار دادیم استفاده کنید و با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.

جمع بندی

تا به اینجا همه چیز در مورد این محصول را توضیح دادیم و به بررسی نحوه خرید و قیمت آن نیز پرداختیم و به این موضوع نیز اشاره کردیم که شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت‌ها با کارشناسان ما در ارتباط باشید و اینکه برای خرید هم از این طریق می‌توانید سفارش خود را ثبت کنید. ما همواره سعی می‌کنیم تا منصفانه‌ترین و بهترین قیمت‌ها را در دسترس شما قرار دهیم که ه

زینه نهایی تعمیرات خودرو برای شما بسیار به صرفه‌تر و کمتر شود. مطمئناً زمانی که از قیمت‌های مجموعه ما استفاده کنید متوجه این امر خواهید شد که مناسب ترین قیمت را فروشگاه خانه سرسیلندر ارائه می‌کند. خانه سرسیلندر ارائه دهنده انواع میل لنگ شیراز ، میل سوپاپ ، سرسیلندر ، واشر سرسیلندر و….. می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *