مقالات سرسیلندر

سرسیلندر 405

جهت سفارش انواع سرسیلندر 405 با شماره های زیر در ارتباط باشید:

مدیر فنی: 09229250052

خانه سرسیلندر شیراز ارائه دهنده انواع سرسیلندر 405 می باشد.
خانه سرسیلندر شیراز بزرگترین فروشگاه سرسیلندر در جنوب کشور با تجربه ۲۰ ساله سعی بر ارائه بهترین محصولات از برندهای معتبر را دارد.
امید است تا با ارائه خدمات حرفه های این فروشگاه رضایت حداکثری مشتریان گرامی داشته باشد.

فروش انواع سرسیلندر 405

پوسته سرسیلندر پراید انژکتوری – دلتا

تماس بگیرید
مشخصات فنی محصول : سرسیلندر کامل شامل میل سوپاپ و لاستیک سوپاپ بهینه مناسب برای خودرو پراید ضمانت 6 ماهه معتبر

پوسته سرسیلندر پراید انژکتوری – عظام

تماس بگیرید
مشخصات فنی محصول : سرسیلندر کامل شامل میل سوپاپ و لاستیک سوپاپ بهینه مناسب برای خودرو پراید ضمانت 6 ماهه معتبر

پوسته سرسیلندر پراید کاربراتوری – ایزل

تماس بگیرید
مشخصات فنی محصول : سرسیلندر کامل شامل میل سوپاپ و لاستیک سوپاپ بهینه مناسب برای خودرو پراید ضمانت 6 ماهه معتبر

پوسته سرسیلندر پراید کاربراتوری/انژکتوری – FGP

تماس بگیرید
مشخصات فنی محصول : سرسیلندر کامل شامل میل سوپاپ و لاستیک سوپاپ بهینه مناسب برای خودرو پراید ضمانت 6 ماهه معتبر

پوسته سرسیلندر پراید یورو4

مشخصات فنی محصول :
مناسب خودرو پراید (انژکتوری) برند دلتا
6 ماه ضمانت معتبر شرکتی

پوسته سرسیلندر نیسان انژکتوری

مشخصات فنی محصول : سرسیلندر کامل شامل میل سوپاپ و لاستیک سوپاپ بهینه مناسب برای خودرو نیسان ضمانت 6 ماهه معتبر

پوسته سرسیلندر نیسان کاربراتوری

مشخصات فنی محصول : سرسیلندر کامل شامل میل سوپاپ و لاستیک سوپاپ بهینه مناسب برای خودرو نیسان ضمانت 6 ماهه معتبر

پوسته سرسیلندر206-تیپ2-ایساکو

مشخصات فنی محصول : سرسیلندر مناسب برای خودرو 206 ضمانت 6 ماهه معتبر

پوسته سرسیلندر206-تیپ2-دلتا

تماس بگیرید
مشخصات فنی محصول : سرسیلندر مناسب برای خودرو 206 ضمانت 6 ماهه معتبر

پوسته سرسیلندر206-تیپ2-عظام

تماس بگیرید
مشخصات فنی محصول : سرسیلندر مناسب برای خودرو 206 ضمانت 6 ماهه معتبر

سرسیلندر ۴۰۵ یکی از مهم‌ترین قطعات خودرو است که در هنگام بروز مشکل برای این قطعه معمولاً افراد تمایل دارند تا بهترین نوع از این قطعه را خریداری کنند که بتواند کیفیت بالاتری را ارائه کند و در بازه زمانی بلند مدت دچار مشکل نشود. در  ادامه ما می‌خواهیم به بررسی سرسیلندر پژو ۴۰۵ بپردازیم و تمامی نکات در مورد آن را مورد بررسی قرار دهیم. ابتدا نقش این سرسیلندر خودرو را بررسی می‌کنیم و سپس به صورت دقیق به بررسی نحوه خرید و قیمت آن نیز می‌پردازیم تا شما بتوانید اطلاعات کاملی را در این زمینه به دست آورید تا همواره محصولات با کیفیتی را برای خودروی خود خریداری کنید.

سرسیلندر در پژو 405 به عبارت ساده چیست؟

سرسیلندر بخشی از ساختار واحد ماشین است که در بالای بلوک سیلندر نصب شده است. برای اطمینان از محکم بودن اتصال بین دو قسمت، از یک پیچ استفاده شده و یک واشر بین آن‌ها قرار می‌گیرد. این قسمت استوانه‌های بلوک را مانند یک پوشش می‌پوشاند و از مواد آب بندی به گونه‌ای استفاده می‌شود که هیچ گونه مایع فنی در محل اتصال نشت نکند و گازهای کاری موتور (مخلوط هوا و سوخت) از آن خارج نشود.

طراحی سر سیلندر به شما امکان می‌دهد آن را در مکانیزمی که مسئول تشکیل VTS و توزیع نظم و زمان باز کردن دریچه‌های ورودی و خروجی است، نصب کنید. به این مکانیسم کمربند دندانه دار می‌گویند.

ویژگی‌های طراحی سرسیلندر و اجزای آن

برای مدت طولانی، سرسیلندرها از چدن ساخته می‌شدند که اکنون با توجه به محصولات ساخته شده از آلیاژهای سبک مبتنی بر آلومینیوم دیگر از چدن استفاده نمی‌شود. بدین ترتیب سرسیلندرهای آلومینیومی رایج تر شده‌اند، اما چدن را نمی توان به طور کامل کنار گذاشت. انواعی از موتورها وجود دارد که عملکرد دما در آن‌ها اجازه استفاده از آلیاژهای سبک را نمی دهد، چون خطر بزرگ انقباض و تغییر شکل حرارتی وجود دارد و سرسیلندرهای چدنی در برابر چنین فرآیندهایی مؤثرتر هستند.

سر سیلندر در بالای سیلندر قرار می‌گیرد و با پیچ و مهره یا ناودانی به پایین بسته می‌شود (روش بستن بستگی به اصلاح موتور و آدرس ساخت آن دارد). صفحه اتصال سرسیلندر دارای مساحت نسبتاً بزرگی است، بنابراین برای جلوگیری از تغییر شکل سازه در حین چفت و بست، از نظم خاصی، ترتیب سفت شدن هر اتصال رزوه‌ای و نیروهای خاصی استفاده می‌شود. طرح چفت و بست و دنباله سفت کردن کانکتورها برای هر موتور به دلیل راه حل‌های مختلف طراحی به صورت جداگانه ایجاد می‌شود.

در موتورهای به اصطلاح خطی، یک سر بلوک تمام بدنه سیلندر را می‌پوشاند و در موتورهایی با سیلندرهای V شکل، هر خط دارای سر بلوک مخصوص به خود است. برای اطمینان از محکم بودن موثر اتصال بین سیلندر و سر، یک واشر با شکل دقیق سر و سیلندر و تمام سوراخ‌های لازم برای اتصال مسیر قرار داده می‌شود. واشرها از ورق تقویت شده آزبست ساخته شده‌اند، ماده‌ای نسوز که سفتی محفظه احتراق را بدون توجه به گرمایش حفظ می‌کند.

مکانیسم‌ها و قسمت‌های اصلی سرسیلندر

نمودار قطعات و مکانیسم‌های اصلی سرسیلندر شامل:

محفظه سر بلوک (میل لنگ) که مکانیسم‌های سیستم در آن قرار دارد. تعداد معینی سوراخ رزوه‌ای که در آن شمع‌ها یا نازل‌ها نصب شده است. واشر سرسیلندر بین سر بلوک و سیلندر؛ یک محفظه احتراق که در آن سوخت مشتعل شده و تبدیل به یک مخلوط کاری می‌شود. مکانیزم توزیع گاز و اگزوز؛ علاوه بر قطعات قابل جابجایی، سر سیلندر دارای قطعات غیر قابل جابجایی نیز است که برای حفظ مکانیزم توزیع گاز ضروری است.

مکانیزم دستگاه و اصل عملکرد

سرسیلندر علیرغم اهمیتی که در کارکرد موتور دارد، طراحی بسیار ساده‌ای دارد. این مکانیسم از بخش‌هایی مانند:

  • شیرهای توزیع گاز، یعنی ورودی و خروجی؛
  • شمع (برای بنزین) یا نازل (برای موتورهای دیزل)؛
  • بلوک محفظه احتراق مخلوط سوخت و هوا.

ویژگی‌های طراحی سر سیلندر

سرسیلندرهای قبلی از چدن ساخته می‌شدند، اما امروزه دیگر از این ماده در تولید استفاده نمی‌شود. بسیاری از خودروها هنوز دارای سرسیلندرهای چدنی هستند. استفاده از این ماده به این دلیل است که سر سیلندرهای چدنی در دماهای سخت بهتر عمل می‌کنند. سرسیلندرهای چدنی بهتر می‌توانند گرمای شدید و دمای پایین را تحمل کنند و ابزار آلمینیومی در چنین شرایطی بیشتر مستعد جمع شدن و تاب برداشتن هستند.

یکی از مهم‌ترین عناصر سرسیلندر خودرو، واشر ساخته شده از آزبست تقویت شده است. به لطف استفاده از این ماده، واشر می‌تواند در دمای بالا از عهده وظایف خود برآید و همچنین فشار بالا را تحمل می‌کند. واشرهای ساخته شده از آزبست به خوبی خطوط سیستم خنک کننده، محفظه احتراق و سیم روغن را محکم می‌کند.

  • در زیر اجزای اصلی سرسیلندر موتور خودرو آورده شده است که می‌توانید مشاهده کنید که از چه قطعاتی تشکیل شده است. واشر
  • مکانیزم توزیع گاز
  • موتور میل لنگ تمامی عناصر و اجزای دستگاه از جمله کانال‌های سیستم خنک کننده و محرک روغن روی میل لنگ قرار دارند و همچنین یک محفظه احتراق نیز وجود دارد.
  • اتصالات تکنولوژیکی برای نصب نازل یا شمع.
  • خود محفظه احتراق، این واحد برای تامین فرآیند احتراق مخلوط هوا و سوخت موتور استفاده می‌شود.
  • درایو دنده
  • پرچ با سوراخ‌های رزوه ای. آن‌ها کلکتورهای نصب شده ورودی و خروجی هستند.

شیرهای موجود بر روی سرسیلندر در همان ردیف بر روی سازه نصب می‌شوند. دریچه‌ها با زاویه 20 درجه نصب می‌شوند. ویژگی‌های طراحی در خودروهای مختلف، به ویژه در تولید مدرن، ممکن است متفاوت باشد، اما معمولاً سوپاپ‌ها در یک ردیف قرار دارند.

در جلوی سر سیلندر یک سطح تکنولوژیکی برای نصب درایو زنجیره زمان بندی و همچنین یک کشنده تسمه یا تسمه تایم وجود دارد. محفظه‌های احتراق یک موتور خودرو به طور سفت و سخت به خود بلوک سیلندر متصل می‌شوند تا از تناسب قابل اعتماد اطمینان حاصل کنند و ماشین‌کاری می‌شوند. در مورد ابعاد و مساحت محفظه‌های فشرده سازی، کمتر از ابعاد تاج پیستون است. در نهایت، این به شما امکان می‌دهد تا فرآیند احتراق مخلوط هوا و سوخت را در سیلندرهای موتور بهبود بخشید.

سرسیلندر 405

سرسیلندر 405

نحوه خرید سرسیلندر پژو ۴۰۵

شما می‌توانید برای خرید سرسیلندر ۴۰۵ با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید تا بتوانید این محصول را با کیفیت بالا و البته قیمتی مقرون به صرفه و مناسب دریافت کنید ما در تیم خانه سرسیلندر در تلاشیم تا همواره محصولاتی را در اختیار افراد قرار دهیم که بالاترین کیفیت ممکن را داشته باشند و در کنار آن با قیمت‌های مناسبی عرضه شوند. پس اگر به دنبال قیمت خرید سرسیلندر ۴۰۵ هستید بهتر است که ابتدا با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید تا جدیدترین و به روز ترین قیمت‌ها در اختیار شما قرار گیرد. همان گونه که می‌دانید به سختی می‌توان قیمت ثابتی را برای هر کدام از قطعات در نظر گرفت، به همین دلیل شما می‌توانید با ارتباط برقرار کردن با کارشناسان فروش ما از جدیدترین قیمت‌ها مطلع شوید.

بهترین مرجع برای خرید سرسیلندر ۴۰۵ کدام است؟

خرید هر کدام از قطعات خودرو باید با دقت بالایی انجام شود و همیشه مجموعه‌ای را برای خرید‌های خود در نظر بگیرید که کیفیت محصولات خود را تضمین کند. ما در تیم خانه سرسیلندر تمامی محصولات خود را تضمین می‌کنیم و محصولاتی با کیفیت را در اختیارتان قرار می‌دهیم که در کنار آن خدمات پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته را ارائه می‌کنیم که شما می‌توانید در زمان بروز هرگونه سوالی با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید. همچنین ما خدمات ارسال رایگان را برای شما در نظر گرفتیم که تمامی محصولات با هزینه ارسال رایگان برای شما ارسال خواهند شد.

جمع بندی

خرید سرسیلندر ۴۰۵ به همراه قیمت سرسیلندر در اینجا مورد بررسی قرار گرفت، که شما می‌توانید برای خرید هر کدام از محصولات سایت خانه سرسیلندر مثل سرسیلندر پراید ، سرسیلندر پژو ، سرسیلندر سمند و…. با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید تا با ارائه بهترین راهکار‌ها محصولاتی با کیفیت را در اختیارتان قرار دهیم که با استفاده از آن‌ها بتوانید مشکلات خودروی خود را برطرف کنید و برای مدت زمان طولانی نگرانی بابت این قطعات نداشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *