مقالات سرسیلندر

سرسیلندر پراید

جهت سفارش انواع سرسیلندر پراید با شماره های زیر در ارتباط باشید:

مدیر فنی: 09229250052

خانه سرسیلندر شیراز ارائه دهنده انواع سرسیلندر پراید می باشد.
خانه سرسیلندر شیراز بزرگترین فروشگاه سرسیلندر در جنوب کشور با تجربه ۲۰ ساله سعی بر ارائه بهترین محصولات از برندهای معتبر را دارد.
امید است تا با ارائه خدمات حرفه های این فروشگاه رضایت حداکثری مشتریان گرامی داشته باشد.

فروش انواع سرسیلندر پراید

پوسته سرسیلندر پراید انژکتوری – دلتا

تماس بگیرید
مشخصات فنی محصول : سرسیلندر کامل شامل میل سوپاپ و لاستیک سوپاپ بهینه مناسب برای خودرو پراید ضمانت 6 ماهه معتبر

پوسته سرسیلندر پراید انژکتوری – عظام

تماس بگیرید
مشخصات فنی محصول : سرسیلندر کامل شامل میل سوپاپ و لاستیک سوپاپ بهینه مناسب برای خودرو پراید ضمانت 6 ماهه معتبر

پوسته سرسیلندر پراید کاربراتوری – ایزل

تماس بگیرید
مشخصات فنی محصول : سرسیلندر کامل شامل میل سوپاپ و لاستیک سوپاپ بهینه مناسب برای خودرو پراید ضمانت 6 ماهه معتبر

پوسته سرسیلندر پراید کاربراتوری/انژکتوری – FGP

تماس بگیرید
مشخصات فنی محصول : سرسیلندر کامل شامل میل سوپاپ و لاستیک سوپاپ بهینه مناسب برای خودرو پراید ضمانت 6 ماهه معتبر

پوسته سرسیلندر پراید یورو4

مشخصات فنی محصول :
مناسب خودرو پراید (انژکتوری) برند دلتا
6 ماه ضمانت معتبر شرکتی

پوسته سرسیلندر نیسان انژکتوری

مشخصات فنی محصول : سرسیلندر کامل شامل میل سوپاپ و لاستیک سوپاپ بهینه مناسب برای خودرو نیسان ضمانت 6 ماهه معتبر

پوسته سرسیلندر نیسان کاربراتوری

مشخصات فنی محصول : سرسیلندر کامل شامل میل سوپاپ و لاستیک سوپاپ بهینه مناسب برای خودرو نیسان ضمانت 6 ماهه معتبر

پوسته سرسیلندر206-تیپ2-ایساکو

مشخصات فنی محصول : سرسیلندر مناسب برای خودرو 206 ضمانت 6 ماهه معتبر

پوسته سرسیلندر206-تیپ2-دلتا

تماس بگیرید
مشخصات فنی محصول : سرسیلندر مناسب برای خودرو 206 ضمانت 6 ماهه معتبر

پوسته سرسیلندر206-تیپ2-عظام

تماس بگیرید
مشخصات فنی محصول : سرسیلندر مناسب برای خودرو 206 ضمانت 6 ماهه معتبر

سرسیلندر پراید نقش مهمی را در خودرو ایفا می‌کند و شما می‌توانید انواع و اقسام اطلاعاتی را در مورد واشر سرسیلندر پیدا کنید اما اطلاعات تقریباً کمی در مورد خود سرسیلندر وجود دارد که در ادامه ما سعی می‌کنیم تا هم اطلاعاتی در مورد نقش و نحوه عملکرد سرسیلندر را در اختیارتان قرار دهیم و هم اینکه به بررسی تخصصی سرسیلندر پراید بپردازیم که چه نقش مهمی را در خود رو ایفا می‌کند. همچنین به بررسی این موضوع می‌پردازیم که سرسیلندر چرا در خودرو اهمیت بسیار زیادی دارد و چه عیب‌هایی ممکن است برای آن رخ دهد و باید از بروز چنین عواملی جلوگیری کنید.

سرسیلندر پراید و وظیفه آن در خودرو

موتورهای احتراقی از اجزای مختلفی تشکیل شده‌اند. در حالی که قسمت پایینی موتور بلوک موتور نامیده می‌شود، قسمت بالایی آن سرسیلندر نامیده می‌شود و به محفظه میل لنگ بسته می‌شود و توسط واشر سر سیلندر از آن جدا می‌شود. در سرسیلندر کانال‌های ورودی و خروجی قرار دارند که سیستم کانال روانکاری و خنک کننده هستند. بنابراین سرسیلندر جزء اساسی موتورهای احتراق داخلی معمولی است و برای عملکرد آن‌ها ضروری است.

سرسیلندر این‌گونه ساخته می‌شود

سرسیلندر بخش بسیار پیچیده و با طراحی دقیق موتورهای بنزینی و دیزلی است. سر سیلندرها در موتور خودروها بیشتر از فلز سبک یا آلیاژ آلومینیوم ساخته شده و ریخته گری می‌شوند. با این حال، اجزای موجود در خود سرسیلندر کمی با یکدیگر متفاوت هستند. سر سیلندرهای جداگانه بسته به نوع سوخت مورد استفاده برای کارکرد موتور متفاوت هستند.

سرسیلندر پراید

اجزای سرسیلندر

  • دریچه‌های ورودی و خروجی: برای جذب مخلوط هوا و سوخت و خروج گازهای خروجی به داخل سیستم اگزوز استفاده می‌شود.
  • درگاه‌های ورودی و خروجی: هوا یا مخلوط هوا و سوخت از طریق آن‌ها وارد سیلندر می‌شود، در حالی که گازهای خروجی از آن‌ها خارج می‌شوند.
  • میل بادامک: این‌ها سوپاپ‌ها را باز و بسته می‌کنند و توسط یک تسمه تایم متصل به میل لنگ هدایت می‌شوند.
  • انژکتورهای سوخت (موتورهای بنزینی): سوخت را مستقیماً به موتور احتراق داخلی تزریق می‌کنند.
  • نازل‌های تزریق (در موتورهای دیزلی): برای تزریق مستقیم گازوئیل به داخل محفظه احتراق یا پیش محفظه استفاده می‌شود.
  • شمع‌های جرقه‌زن (بنزین) / شمع‌های درخشان (دیزل): این شمع‌ها شروع به احتراق در موتور (بنزین) می‌کنند یا به عنوان کمکی شروع جریان سرد (دیزل) عمل می‌کنند.

علل نقص در سرسیلندر

وظیفه سرسیلندر و قطعات داخل آن رساندن هوا و سوخت به موتور است. این‌ها باید در مکان مناسب و در زمان مناسب قرار گیرند. ولی سر سیلندرها نیز ممکن است آسیب ببینند. این‌ها قانون نیستند، اما همچنان این احتمال وجود دارد. نقص‌ها می‌توانند به عنوان آسیب‌های بعدی که در ابتدا متوجه آن نشده‌اید، در نتیجه تصادفات یا فرسودگی مواد رخ دهد.

عیوب احتمالی در سرسیلندر پراید و اجزای آن

موتورهای احتراق داخلی امروزی به دلیل پیشرفت و بهبود مستمر، بسیار قابل اعتماد و کم سایش هستند. بنابراین، نقص در اجزای سرسیلندر ممکن است، اما بسیار نادرتر از آسیب به سایر اجزای خودرو است، چون سرسیلندر، مانند کل موتور، معمولاً جزء فرسوده نیست. اگر به جزئیات این عیوب نادر نگاه کنید، می‌توانید طیف وسیعی از علل مختلف آسیب به سر سیلندر را شناسایی کنید. البته، به این دلیل است که سر سیلندر ساختار پیچیده‌ای دارد و می‌تواند انواع مختلفی از عیوب را ایجاد کند. اگر نقص یا آسیبی از هر نوع در سرسیلندر یا واشر سرسیلندر وجود داشته باشد، مستقیماً بر خود موتور تأثیر می‌گذارد، چون همه این اجزا به شدت به یکدیگر وابسته هستند.

به خصوص در موتورهایی که قبلاً مسافت زیادی را پیموده‌اند یا زیاد کار کردند، سایش مواد می‌تواند در طول سال‌ها از طریق استفاده فشرده از خودرو رخ دهد. روغن کاری ناکافی، کمبود ضد یخ یا استفاده جدی از خودرو می‌تواند باعث ایجاد نقص در سرسیلندر و در نهایت آسیب به موتور شود. برای همه وسایل نقلیه، صرف نظر از اینکه یک ماشین یک ساله فعالیت می‌کند یا یک ماشین قدیمی است، به دارندگان خودرو اکیداً توصیه می‌شود که خودروهای خود را به طور منظم در مراکز معتبر تعمیر کنند.

بهتر است سرسیلندرهای معیوب را در مراکز معتبر تعمیر کنید

نگهداری منظم و مراقبت خوب از موتور برای جلوگیری از آسیب‌های این نوع مهم است. تعمیر سرسیلندرها مانند تعویض واشر سرسیلندر بسیار سخت است. بنابراین، آن‌ها همیشه باید فقط توسط متخصصان در یک کارگاه انجام شوند. آن‌ها نه تنها دانش لازم را دارند، بلکه ابزارهای خاصی را نیز دارند که اغلب مورد نیاز است. کارهای تعمیر و نگهداری مانند تعویض شمع‌ها و تنظیم سوپاپ‌ها معمولاً به عنوان بخشی از تعمیر انجام می‌شود و در نهایت، باز هم باید به مهارت‌ها و دانش افراد حرفه‌ای اعتماد کرد.

نحوه خرید سرسیلندر پراید

حال که اطلاعات بسیار خوبی در مورد سرسیلندر را به دست آوردید و نوبت به نحوه خرید آن می‌رسد. در زمان خرید سرسیلندر اصلی پراید باید نکات بسیار زیادی را مورد توجه قرار دهید چون بسیار مهم است که سر سیلندر با توجه به شکل بلوک سیلندر طراحی شده باشد و بتواند تمامی بخش‌های مربوط به آن بر یکدیگر منطبق شوند. این مطابقت کمک می‌کند تا نشت گاز‌های سیلندر محفظه صورت نگیرند و از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

قیمت سرسیلندر پراید

در کنار مشخصات ساختاری سرسیلندر پراید عوامل دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند تاثیرگذاری را روی قیمت آن داشته باشند. برای این که بتوانید اطلاعات دقیقی در مورد قیمت این سرسیلندر‌ها را به دست آورید، می‌توانید با بخش پشتیبانی وب سایت ما در ارتباط باشید و از به روز ترین قیمت‌ها مطلع شوید. مشخصاتی مانند جنس پوسته، حجم و ابعاد پوسته و صافی سطوح از جمله عوامل تاثیر گذار روی قیمت این سر سیلندر‌ها هستند. در کنار تمامی این‌ها مشخصات دیگری نیز وجود دارد که آن‌ها نیز تاثیر گذاری روی این قیمت‌ها می‌گذارند اما به هر جهت شما برای اینکه بتوانید از قیمت‌ها به طور کامل آگاهی پیدا کنید نیاز است تا با کارشناسان فروش در مجموعه ما ارتباط برقرار کنید تا جدیدترین و به روز ترین قیمت‌ها در اختیارتان قرار گیرد. ما در تیم خانه سیلندر همواره سعی می‌کنیم تا با ارائه بهترین و منصفانه ترین قیمت‌ سرسیلندر سعی کنیم تا کاربران بتوانند با قیمت‌های مناسبی امکان خرید را داشته باشند.

بهترین مرجع برای خرید سرسیلندر پراید

زمانی که قصد خرید سرسیلندر را دارید باید به این نکته دقت کنید که از مرجع معتبری آن را خریداری کنید تا بتوانید از ضمانت‌های آن بهره مند شوید. در کنار اینکه باید به کیفیت سرسیلندر پراید دقت بالایی داشته باشید باید به این نکته نیز توجه کنید که مرجعی را انتخاب کنید که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می‌کند و می‌تواند محصولاتی را در اختیارتان قرار دهد که پاسخگوی نیاز شما است و با بالاترین کیفیت ساخته شده است.

خانه سیلندر می‌تواند مرجع مناسبی برای شما در نظر گرفته شود چون ما به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می‌کنیم و همواره سعی می‌کنیم تا با ارائه محصولاتی با کیفیت و البته با قیمت مناسب به تمامی افراد کمک کنیم تا در کنار این که هزینه تعمیرات خود را با قیمت نهایی کمتری انجام دهند، بتواند این انتظار را داشته باشند که در مدت زمان طولانی‌تری سرسیلندر مورد نظر برای آن‌ها کارایی مناسب را خواهد داشت.

جمع بندی

تا به اینجا ما همه چیز را در مورد سرسیلندر اصلی پراید توضیح دادیم و به نکات بسیار زیادی اشاره کردیم و در نهایت توصیه کردیم که اگر قصد خرید سرسیلندر پراید ، سرسیلندر 405 ، سرسیلندر سمند ، سرسیلندر پژو و…. را دارید، می‌توانید با استفاده از خدماتی که ما در اختیارتان قرار می‌دهیم بهترین و باکیفیت ترین نوع سرسیلندر را برای خودروی خود در نظر بگیرید. همان‌گونه که اشاره کردیم ما به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می‌کنیم و می‌توانیم محصولاتی را در اختیارتان قرار دهیم که به خوبی پاسخگوی نیاز شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *